O čem že to vlastně všechno je a proč to vzniklo?

21. srpna 2008 v 12:07 | Bilkis |  Tajemná mlha
Jsem velkým fanouškem fantasy literatury, což dnes není nijak zvláštní jev. A kdo z fanoušků, kteří taky náhodou píší, by nechtěl stvořit vlastní fantasy svět? Svět, který se řídí zákony, které si vymyslíte? Nápad je to výborný, o to těžší je do něj opravdu proniknout.

Už odmala jsem byla velkým čtenářem. Přečetla jsem snad i návod k použití zeminy, kterou maminka používá k pěstování pokojovek. A i když jsem si spoustu knih zamilovala, stávalo se nezřídka, že mi v nich něco chybělo. Nebo bylo něco, co bych změnila. Vždycky jsem si ráda vymýšlela příběhy a někdy v jedenácti letech jsem prvně zkusila psát. Vznikl z toho nikdy nedokončený marast, ale byl to první krok. Později jsem ten nápad znovu opustila. Prostě to pro mě nebylo... Jenže pak přišel krok dvě a už se mě nepustil. Začala jsem hltat HP fanfiction a nebudu lhát, stala jsem se na ní závislou. Hlavně na slashi, což všichni, kdo mě znáte, víte. Po půl roce jsem začala sama psát. Na první povídky nejsem moc pyšná, takřka každá věta by se dala přepsat a vylepšit, jenže... Stát si za tím, co už jednou vzniklo, je tak trochu moje motto. Nebudu předstírat, že se mi prvotiny líbí, ale jednou už byly napsány takhle, tak ať tak pěkně zůstanou. Jenže pak přišly loňské Vánoce, jeden specifický dárek a nakonec jsem se vrhla do kreslení mapy pro příběh, který už delší dobu nosím v hlavě. Nebo alespoň jeho části.
Když jsem začala číst i jiné fantasy, než je Harry Potter sága, připadala jsem si zvláštně. V té době už jsem byla, dá se říct, zapřísáhlou slashařkou a všechny ty ženy, do kterých se zamilovávali hrdinové, mi začaly pěkně lézt na nervy. A komu by nelezly, když nápadně připomínají Mary Sue? Pohrávala jsem si s myšlenkou na silnou ženu, do které by se mohl zamilovat můj hrdina, jenže milovnice slashe ve mně zvítězila. Proč by se měl zamilovat do ženy, když se může zamilovat do muže? A tak loni o Vánocích vznikl Rokar, hlavní hrdina příběhu, který vám tu budu předkládat. Je to mladíček, sotva překonal pomyslnou hranici mezi pubertou a věkem, kdy už se opravdu dospívá. Taky trochu ňouma, který připomíná mě. Ne, není afektovaný blonďák se spoustou komplexů. Jen leží v knihách a sní. A pak na něj dolehne svět. Realita, chcete-li. Má strach a neví, jak dát život znovu do pomyslného pořádku. Ale jak se říká, všechno zlé je pro něco dobré, a tak se setká s Tisulim. Tisuliho miluju, na Tisuliho mi nesahejte! On je vlastně ten, kdo z Rokara udělá to, čím nakonec (snad) bude.
Máme tedy dva muže, jejichž osudy se jednoho dne protnou. Chtěla tomu náhoda (tedy já!), ale z ní se toho dá hodně vytěžit. Rokar s Tisulim projdou dlouhou cestou, než nakonec dojdou až k cíli. Samozřejmě se nebude jednat jen a jen o ně. Pokud se mi to podaří, předložím vám příběh plný magie, akce a napětí. Příběh světa, který je tak izolován od všeho venku, že se tam člověk může cítit sám. Ale co to povídám, člověk se tam ani nedostane. Ptáte se, co je to za hloupost? Myslíte si, že Tisuli a Rokar nejsou lidé? Máte pravdu. Nejsou. Jsou to Mlžané... Vítejte ve světě za Mlhou. V zemi, kterou chrání kouzla a kam smí jen magici. Vítejte v Mlžném království!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama