Info o povídce

8. září 2008 v 7:17 |  Zvířetem obdařený
Základní informace o povídce - bude průběžně aktualizováno.

Tato povídka pojednává o událostech na Kelenském kontinentu. Na tomto kusu země žijí lidé. A nejen oni, také spousta zvířat, mágů, léčitelů a věštců. Bohužel, lidé jsou v přesile a nenávidí magii. Na Kelenu je zem rozdělena do pěti království - Ryderu (nejmocnější země, na severovýchodě), Masie (známá nejlepšími chovy koní na jihovýchodě), Lérie (severozápadní země s rozlehlými vinicemi), Vádie (jihozápadní část kontinentu bohatá na železnou rudu) a Prostřední zemi (Mlžné království, ukryté pod magickou mlhou).
Pod tíhou situace - pronásledování, bitvy,... - se většina mágů ukrývá v Mlžném království, kde vládnou Moudří (rada tvořená nejstaršími a nejváženějšími obyvateli prostřední země) a jimi určený král - Pán Mlhy.
Do Mlžného království se náhodou dostává Rokar, syn nynějšího krále Ryderu, poznává místní zvyklosti a učí se zde. Později tuto zemi znovu opouští, aby se pokusil změnit situaci za hradbou Mlhy. Chce vyvést mágy zpátky do Kelenu a ochránit zemi před svým bratrancem Kerikem, který mezitím usedl na Ryderský trůn.
Podrobnosti: Míry délkové (a taky výšky) se na Kelenu měří v krocích. 1krok=0,7 m. Hora Oryl má 3500 kroků, což odpovídá asi 2450 m n. m. (v našem současném výškovém systému - Bpv)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama