Prolog

8. září 2008 v 7:18 | Bilkis |  Mlžné království
Myslím, že tahle povídka projde hodně úpravami. Ale prozatím ji budu vydávat tak, jak je napsaná. Tady je její prolog, který vysvětluje, proč se vlastně celý příběh odehrává. Zákonitosti tohoto světa jsou poněkud složité, ale myslím, že je časem všechny vysvětlím natolik, že nebude problém se v nich orientovat. Zatím se můžete podívat na info, ve kterém se dozvíte to základní a postupně tam budou příbývat další informace. Taky se můžete podívat na mapku celého kontinentu. :) Hezké čtení, snad se vám bude líbit.

Počátkem 13. století od obydlení Kelenského kontinentu nastupuje na trůn Ryderského království Rekah, toho jména první, přezdívaný Ukrutný. Syn moudrého Pela rychle získává vliv i v ostatních královstvích kontinentu. Sňatkem s Mironou, sestrou následníka trůnu, získává na svou stranu Masii. S Lérií ho pojí nejrůznější obchodní dohody a Vádii přináší bohatství svou touhou po tamní železné rudě. Snaží se ovládnout a k Ryderu připojit i střed kontinentu.
Malé zalesněné území opředené různými pověstmi slouží převážně zvířatům, mágům a Moudrým. Rekah, který nic nenávidí víc než magii, touží všechny její představitele odstranit. Jeho věci slouží strach a slepá poslušnost okolních zemí. Mágové, věštci a léčitelé jsou pronásledováni a bez milosti mučeni a zabíjeni. Většina z nich se proto vydává za Moudrými, sídlícími v neprostupné džungli Prostřední země.
Rekah brzy poté přesvědčuje panovníky sousedních zemí o tom, že není zbytí a prostřední země musí být dobyta. Nedlouho potom se ke středu kontinentu začínají stahovat vojska Čtyř království a tuto malou část napadají. Všichni, kteří jsou, navzdory svým schopnostem, stále naživu, spěchají na pomoc. Prostřední země díky magii odolává déle, než by kdokoliv z útočníků čekal, ale nakonec, po několika dnech obléhání, začíná její obrana polevovat. Rekaha žene za vítězstvím vidina lepší přístupnosti Vádie. Železná ruda se do hlavního města Ryderu nejsnáze přepraví přímo. Zdlouhavá cesta po moři neuspokojuje jeho potřeby. Hlavně proto tolik touží ovládnout Prostřední zemi.
Vojska Čtyř království neúnavně napadají hranice chráněné magií a přes značné ztráty nepolevují ve svém běsnění. Sedmého dne se rada Moudrých vydává na posvátné místo na hoře Oryl a rokuje o dalším postupu. Všichni tuší, že království padne, jestliže nezakročí. Jednání trvá dlouho. Na úsvitu osmého dne sestupují moudří zpět do města Luchu, aby spravili jeho obyvatelstvo a obránce země o dalších krocích, které je nutno podniknout. Všichni mágové se po vyhlášení rozhodnutí přemisťují na hranice království a společným zaříkáním přivolávají Mlhu. Hustou, neprohlédnutelnou a děsivou magickou zeď, kterou není možno projít. Nejbližší vojenské prapory jsou náporem magie smeteny. Velitelé vedou jejich vojska do Mlhy bezhlavě, ale nikdo z nich se nevrací živý. Mlha si vybírá svou daň.
Moudří nařizují mágům uchovat zlomek jejich schopností v jediném amuletu, který posléze předávají nejmladšímu synu krále. Jmenují ho prvním Azarenem - Strážcem stezky, jenž vždy v určený čas umožní těm, kteří jsou obdařeni silou, projít do země. Vojska Čtyř království se stahují. Rekah zuří a přísahá pomstu, ale s Mlhou nedokáže bojovat.
V mnohých krajích je tato událost zapomenuta nebo nezmiňována, ale v Mlžném Království, jak je později jmenováno, je tento den znám jako první den nového času...
1.6.2008 - 4.6.2008
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eillen Eillen | Web | 8. září 2008 v 11:59 | Reagovat

Jen bych dávala ten datum na konci do závorky, popřípadě k tomu naspala, že je to doba, kdy jsi tuto část napsala. ono to může trošku zavádět

2 Profesor Profesor | 8. září 2008 v 19:46 | Reagovat

Ahoj,

vypadá to zajímavě, ale spíše než příběh je to shrnutí dějin, což ty ovšem víš. Rozhodně se těším na pokračování.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama